Sukienka, a sylwetka

Biorąc pod uwagę, to w jaki sposób sukienka prezentuje się na danej sylwetce, uzależnione jest w dużej mierze od danego typu figury.
Istnieją sukienki, które na jednych paniach będą wyglądały doskonale, a na innych będą prezentowały się fatalnie.
Inne sukienki będą odpowiednie dla różnych figur, ponieważ rozróżniamy różne typy sylwetek damskich.
Najczęściej spotykane typy sylwetek damskich to: typ jabłko, typ gruszka, typ klepsydra, typ lizak, typ rożek.
Poznanie zasad dobrze dobranego stroju, do typu figury jest bardzo ważne i kluczowe, pozwala uniknąć popełnienia „faux pas”.
Własnej figury nie jesteśmy w stanie zmienić, dla tego powinniśmy polubić swoją sylwetkę, a tym samym dobrze dobrać stosowny ubiór.
Sukienka powinna podkreślać nasze atuty, a ewentualnie niedoskonałości maskować.
Większość z pań skłania się do kupowania sukienki nie według, swojej figury, lecz według swojego rozmiaru, niestety nie jest to dobre rozwiązanie.
Idealnie dobrana sukienka sprawi, że każda z pań poczuję się niezwykle kobieco i wyjątkowo.
Nie od dziś wiadomo, że sukienka to najbardziej kobieca część garderoby, która w zależności od koloru, wzoru oraz fasonu, może być wykorzystywana na każdą okazję.
Ta część garderoby ma przede wszystkim podkreślić nasze atuty figury i ukryć ewentualne mankamenty.
Ładnemu we wszystkim ładnie? Tak! Ale pod warunkiem, że jest dobrze dobrana do figury.
Świadomość posiadania konkretnej sylwetki pozwala, na dobre jej eksponowanie, co przynosi dobre rezultaty, a co za tym idzie…… dobre samopoczucie.
Sylwetka typu jabłko:
Sylwetka typu jabłko to, pełniejszy lub obfity biust, zaokrąglony brzuch, wąska linia ramion oraz bioder, szczupłe zgrabne nogi, stosunkowo zgrabna pupa.
Kobiety o tym typie sylwetki, powinny wybierać sukienki zwiewne, nie opinające figury, bez dużych wzorów, drapowań itp:
Dekolt w kształcie litery, oraz pionowe cięcia tkanin (pionowe wzory) pomogą zrównoważyć ciężką masywną górę sylwetki.
Sylwetka typu gruszka:
Kobieta o tym typie sylwetki, to najbardziej kobieca i najczęściej spotykana. Charakteryzują ją szczupłe i wąskie ramiona, proporcjonalne nieduże piersi, ładnie zarysowana talia tzw. wcięcie, szersze biodra oraz uda, szczupłe łydki.
Atuty sylwetki typu gruszka rewelacyjnie podkreślają sukienki z odkrytymi ramionami, wyraźnym odcięciem pod biustem oraz rozkloszowaniem ku dołowi.
Sylwetka typu klepsydra:
Sylwetka typu klepsydra to najbardziej klasyczna i kobieca linia ciała, ideał damskiej sylwetki, pożądane proporcje. Duży lub średni biust, ramiona i biodra tej samej szerokości, widoczna talia, zaokrąglone biodra.
Kobiety z tym typem figury mogą pozwolić sobie właściwie na każdą sukienkę, bo we wszystkich będą prezentowały się dobrze. Wybór sukienki uzależniamy więc od okazji i jak chcemy się w niej czuć.
Obcisłe i dopasowane sukienki doskonale podkreślają atuty sylwetki, a luźne i zwiewne pozwolą czuć się swobodnie i mniej formalnie.
Sylwetka typu lizak:
Sylwetka typu lizak to figura w której na pierwszy plan wysuwają się duże lub bardzo duże piersi. Reszta sylwetki jest przeważnie szczupła i proporcjonalna.
Kobieta z sylwetką typu lizak, powinna wybrać sukienkę, która wyeksponuje biust ale w sposób schludny i estetyczny. Zbyt duży dekolt przytłoczy sylwetkę.
Sylwetka typu rożek:
Sylwetka typu rożek charakteryzuje się rozbudowaną górą, szerszymi ramionami, dużym i bardzo dużym biustem, obwód tali prawie taki sam jak biodra, brak wcięcia, szczupłe nogi.
Kobieta z sylwetką typu rożek, również powinna wybrać model sukienki, która zrównoważy proporcje sylwetki i wyeksponuje jej atuty. Sprawdzą się tutaj sukienki ze zwiewnymi rękawami i odcięciem pod biustem.
Sylwetka typu dzwon:
Sylwetka typu dzwon charakteryzuje się rozbudowanym dołem, ramiona są węższe niż biodra, talia może być delikatnie zaznaczona, szerokie są pośladki i uda, a nogi masywne.
Długość sukienki powinna zależeć od urody nóg, raczej mini odpada, a jeśli panie zdecydują się na długość midi to nie zapominajmy o butach na obcasach.
Sylwetka typu wiolonczela:
Sylwetkę typu wiolonczela charakteryzuje proporcja i równowaga oraz kobiece krągłości. Ramiona i biodra znajdują się w jednej lini, a linia – jest raczej krótka, choć mocno zarysowana.
Wiolonczele mają duże piersi, szerokie biodra i masywne uda, „ale najczęściej” – bardzo zgrabne łydki. Wiolonczele mogą pozwolić sobie na większość sukienek, choć w sukienkach obcisłych i dopasowanych nie będą się prezentowały już tak dobrze.
Sylwetka typu prostokąt:
Sylwetka typu prostokąt zwana jest sylwetką chłopięcą.
Sylwetka prostokąt może być za równo bardzo szczupła jak i masywna, ale piersi zazwyczaj są małe lub co najwyżej średniej wielkości.
Przy tego typu figurze powinno się skupić na dolnej części ciała, optycznym poszerzeniu bioder i pośladków. Dobrym wyborem dla tego typu sylwetki, będą sukienki szyte z koła, bądź rozszerzane z odcięciem w pasie.
Fason bombka jest również dobrym rozwiązaniem.
Nie ma sylwetek lepszych lub gorszych, są po prostu różne. Nie warto się porównywać, czy lansować na celebrytkach, warto jest znać zarówno mocne jak i słabe strony swojej figury.